
PROCES PROJEKTOWANIA
1. SPOTKANIE Z KLIENTEM
Na tym etapie robimy szczegółową ankietę dotyczą indywidualnych preferencji klienta. Proszę również o zebranie przez klienta inspiracji. W przypadku projektów zdalnych spotkanie może mieć formę wymiany maili, dłuższej rozmowy telefonicznej lub spotkania online. Czasem, szczególnie podczas projektów wyjazdowych, ten etap może być połączony z pomiarem pomieszczeń.
2. INWENTARYZACJA (JEŚLI JEST MOŻLIWOŚĆ)
Inwentaryzacja to pomiar mieszkania / domu z natury, który przede wszystkim jest istotny dla dokładnego przygotowania rysunków wykonawczych. Gdy inwentaryzacja nie jest możliwa projekt opiera się najczęściej na rzutach deweloperów, projekcie budowlanym lub/i pomiarach dostarczonych przez Klienta.
3. UKŁAD FUNKCJONALNY
Czas na projektowanie wnętrz. Po poznaniu preferencji klienta i wymiarów pomieszczeń czas na rozrysowanie układu projektowanych wnętrz. Są to rzuty funkcjonalne pokazujące ogólny układ mebli i wyposażenia. Zwykle proponuję 3-4 aranżacje dla każdego pomieszczenia, by pokazać ich potencjał. W zależności od potrzeb, aranżacje mogą być zaproponowane wg podstawowego układu pomieszczeń lub mogą przewidywać przesunięcia ścian, wydzielenia dodatkowych pokoi, zmiany większe i mniejsze. Aranżacje przesyłam mailowo do Klienta i po otrzymaniu wytycznych dotyczących tego, co w której aranżacji podobało się najbardziej – tworzę aranżację ostateczną, na której podstawie będą wykonywane wizualizacje.
4. WIZUALIZACJE
Na postawie wybranego ostatecznie rzutu funkcjonalnego powstaje koncepcja wnętrza w formie przestrzennej. Na tym etapie dobieram wstępnie materiały, kolorystykę, oświetlenie, meble, płytki ceramiczne itp. i całość pokazuję na fotorealistycznych wizualizacjach. W ramach projektu kompleksowego proponuję Klientom możliwość dwukrotnego wprowadzenia poprawek do wizualizacji.
5. DOKUMENTACJA TECHNICZNA
Gdy ostateczne wersja wizualizacji zostanie zaakceptowana przez Klienta, możemy przechodzić do rysunków wykonawczych. Są to bardzo szczegółowe rysunki 2d, które pozwalają ekipie remontowej, stolarzowi i wszelakim wykonawcom zrealizować projekt tak, by wyglądał jak na wizualizacjach. W skład rysunków wykonawczych wchodzą m.in:
-
układ funkcjonalny w formie rzutu
-
rzut ścian – wyburzenia, układ docelowy
-
rzut sufitów podwieszanych
-
rzut elektryki
-
rzut hydrauliki
-
rzut podłóg
-
rzut z zaznaczeniem kolorystyki ścian
-
dokładny rozrys kuchni
-
dokładne rozrysy łazienek
-
widoki ważniejszych ścian
-
rysunki wykonawcze mebli na zamówienie
6. ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW I ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA
Lista ta zawiera wszystkie produkty (materiały, meble, oświetlenie itd.), które są niezbędne do realizacji projektu. Propozycje zawsze są identyczne lub zbliżone do tych z wizualizacji. Czasami proponuję kilka produktów alternatywnych (np. ze względu na cenę). Zawsze staram się proponować produkty sprawdzonych producentów. Oczywiście ostateczna decyzja o zakupie produktu z listy lub spoza niej jest decyzją Klienta. W praktyce lista wyposażenia to długa tabela zawierająca:
– kategorię produktu;
– nazwę konkretnego proponowanego produktu;
– link do strony producenta lub sklepu, gdzie można produkt zamówić;